Wesele we własnym ogrodzie

Posted | Możliwość komentowania Wesele we własnym ogrodzie została wyłączona

Pary decydujące się na wesele w plenerze muszą rozstrzygnąć wiele dylematów – w tym również tych dotyczących lokalizacji przyjęcia. Jest to niezwykle ważny aspekt wpływający w dużej mierze na powodzenie całego przedsięwzięcia.

plener1

W kwestii lokalizacji wesela w plenerze do wyboru jest wiele wariantów, niemniej jednak wyróżnia się tu dwie podstawowe opcje, a mianowicie przyjęcie we własnym ogrodzie bądź w wynajętym na ten cel miejscu. Własny ogród to z pewnością świetna propozycja dla osób dysponujących sporym terenem wokół domu. Plus w tym przypadku jest taki, że nie trzeba martwić się o to, gdzie zostanie zorganizowane wesele, odpadają zatem żmudne poszukiwania.

Ale uwaga – taki ogród musi sprostać paru wymogom.

Przede wszystkim powinien być na tyle duży, by nie było problemów z rozstawieniem namiotu – tu kluczową rolę odgrywa liczba zaproszonych gości. Standardowo przyjmuje się, iż na 100 osób potrzebny jest namiot o rozmiarach 10 m x 25 m. Kolejna sprawa to taka, by firmy zajmujące się obsługą przyjęcia, np. firma cateringowa, nie miały kłopotu z dostępem do niezbędnych mediów.

Stawiając na omówione powyżej rozwiązanie, państwo młodzi muszą się liczyć z poniesieniem niemałych wydatków – sam teren to za mało, trzeba go jeszcze odpowiednio zagospodarować. Z drugiej zaś strony przyjęcie urządzone we własnym ogrodzie ma bardziej kameralny charakter i urzeka swojską, rodzinną atmosferą.